Nejčastější způsoby montáže žaluzií a rolet

Montáž s viditelným plechem

U tohoto provedení používáme krycí hliníkový plech v horní části okna. Dodáváme jej v barvě žaluzií. Žaluzie či roleta se montuje dodatečně do prostoru před okno mezi špalety. Můžete tak využít výhod venkovního stínění i ve starším rodinném domě či paneláku. Nenarušíme čelní plášť fasády a vy tak vyhovíte požadavkům SVJ.

TIP:

Zvažte investici do něčeho, co vám usnadní život:

  • U balkónové sestavy dejte alespoň na dveřní žaluzii motor (Nemáte přípravu? Nevadí, poradíme vašemu elektrikáři, co je třeba)
  • Vyberte si příplatkovou barvu, aby žaluzie lépe ladila s fasádou
  • Zvolte vyšší modelový typ

Kastlík na fasádu

VENKOVKA se zatahuje do viditelných „kastlíků“ před okny. Nejlepší volba, pokud jste s venkovním stíněním nepočítali při stavbě domu. Hliníkový kastlík je v barvě žaluzií. Jedná se o elegantní variantu, jak zakrýt vytaženou žaluzii. Její výhodou je, že ji lze namontovat téměř kamkoliv. Je také cenově výhodnou alternativou k atypické žaluzii.

TIP: Kdy je montáž vhodná?

  • Když má okno atypický rozměr
  • Když by nábal vadil průchodu na terasu

Další vychytávky:

  • Zhotovíme žaluzii širší a eliminujeme průsvity z boku
  • U rozsáhlých balkonových sestav můžete zastínit dvě okna jednou VENKOVKOU 

Skrytá podomítková montáž

Žaluzie jsou zabudovány do fasády budovy a při vytažení nejsou vidět. S touto „čistší“ variantou je dobré počítat před dokončením stavebních prací.

Koupili jste si novostavbu, kde s montáží VENKOVEK počítali? Nebo vám šikovný zaměřovací technik připravil místo při výměně oken? Tento typ montáže je přesně pro vás.

TIP: Chystáte se stavět?

Dobrá zpráva. Kontaktujte nás po osazení oken a my vám s přípravou pomůžeme. Poradíme vašemu dodavateli nebo zajistíme vše sami. Dopřejte designovou tečku svému domu a oživte fasádu nejen krásným, ale i funkčním prvkem.

 

VENKOVNÍ ŽALUZIE

Když chcete, vykouzlí vám dokonalé zatemnění a soukromí. V horizontální poloze propouští do místnosti osvěžující vánek.

Ukažte mi více…

VENKOVNÍ ROLETY

Jasná volba pro toho, kdo požaduje tmu, co by se dala krájet. Umí také skvěle odhlučnit a v zimě vám sníží náklady na vytápění.

Ukažte mi více…

VENKOVNÍ MARKÝZY

Chcete si užít léto ve stínu s knížkou na čerstvém vzduchu? Venkovní markýzy jsou vhodnou volbou k zastínění teras, balkonů a lodžií.

Ukažte mi více…

VNITŘNÍ STÍNĚNÍ

Ne každému oknu je souzeno venkovní stínění. Když to fyzikální zákony nedovolí, pomůžeme si klasikou, která navíc krásně zútulní interiér.

Ukažte mi více…