Často kladené otázky

Nevidíte zde odpověď na svoji otázku?

Vyplňte kontaktní formulář nebo napište na zaluzie@venkovky.cz.

Odpověď dostanete do 2 pracovních dnů.

Zůstane po montáži venkovních žaluzií či venkovních rolet nepořádek?

Při montáži se trochu napráší. Montéři po sobě pracoviště zametou a vysají. Není třeba zakrývat nábytek.

Co máme před montáží nachystat?

Je vhodné uvolnit parapet (kytky, dekorace, záclony), odsunout nábytek, který je v okolí okna/balkónu (psací stoly, sedací soupravy). Je potřeba zpřístupnit elektrickou zásuvku. Dále je dobré zajistit, aby se v době montáže v místnosti nepohybovaly děti a domácí zvířata. Je to zejména z důvodu bezpečnosti. Používáme nářadí, u nějž může dojít ke snadnému spuštění.

Dá se srovnat výměna oken a montáž venkovních žaluzií či venkovních rolet?

V porovnání s montáží oken je montáž venkovek čistá práce.

Je montáž venkovních žaluzií či venkovních rolet hlučná?

Většinou nejde o hluk, ale spíše šum aku vrtaček. V případě těžšího kotvení se vrtají 2 – 3 otvory do zdiva, což trvá cca 10 minut.

Poskytujete servis?

Poskytujeme záruční i pozáruční servis. 

Je lepší elektrický nebo manuální pohon?

Manuální je levnější, nicméně ne vždy je možné jej realizovat. Případné stavební úpravy, by mohly implementaci manuálního ovládání prodražit. Poté je již ke zvážení, zda se nevyplatí elektrický pohon. Doporučujeme konzultaci se zaměřovacím technikem, který poradí s konkrétní situací. V případě potřeby budeme zdarma konzultovat s vaší elektroinstalační firmou (případně poradíme s výběrem subdodavatele elektro přípravy). 

Je montáž zvenčí zásahem do fasády?

Není. Montáž probíhá na rám okna zvenčí mezi venkovní špalety. U domů v historickém centru je důležité zjistit si regulativy památkové péče. (I zde běžně montujeme, ale většinou do vnitrobloku). Dále mohou být stanoveny regulativy barev a typového provedení u SVJ a družstev. Fasádu ale nikterak nepoškodíme.

Jaká je doporučená údržba venkovních žaluzií a venkovních rolet?

Ze strany zákazníka je to zejména o šetrném a přívětivém zacházení. Na rozdíl od oken a balkónových dveří se neseřizuje svépomocí, není třeba promazávat. Doporučuje se vlhkým hadýrkem s trochou jaru občas setřít prach. U markýz a látkových rolet je možné objednat parní čištění.

Jaký je rozdíl mezi venkovní žaluzií a roletou?

Jedná se o typově podobný výrobek. Nicméně rozdíly tu jsou. Rolety nachází uplatnění v blízkosti rušných ulic, kde poskytnou téměř dokonalé zatemnění a ztlumí i hluk. Mají polohu zatemněno, či zcela odtemněno. Mají výborné termoregulační vlastnosti. Na rozdíl od toho u venkovních žaluzií je možné regulovat světlo ve větším spektru. Dnes také patří k designovému standardu novostaveb.

Co, když nemám pro žaluzie vyvedenou elektřinu?

Pokud nemáte přípravu na montáž elektricky poháněných žaluzií připravenu v rámci stavby, je možné ji dořešit i dodatečně. Můžeme vám dodat požadavky na přípravu, případně budeme zdarma konzultovat s vaším elektrikářem. Doporučujeme konzultaci se zaměřovacím technikem, který s vámi probere různé možnosti napájení, případně doporučí subdodavatele.

Jak dlouho trvá montáž jedné venkovní žaluzie na panelovém domě?

Obvykle 1-2 hodiny.

Jak probíhá zaměření?

Poté, co zašlete svou poptávku, vás bude nejpozději do dvou pracovních dnů kontaktovat obchodní referent s návrhem možných termínů zaměření. Obvykle probíhá zaměření nejpozději do týdne. Snažíme se vyjít klientovi vstříc i nabídkou termínů mimo standardní pracovní dobu (tedy 7 – 9 hodin nebo po 16 hodině). Zaměření dle složitosti a počtu oken, které je třeba zastínit trvá 30 minut – 2 hodiny.

Jak se počítá cena?

Finální a přesnou cenu vám jsme schopni sdělit až po zaměření a výběru dekoru. Poptáváte-li naše výrobky, kontakutjeme vás ohledně termínu zaměření. Technik s vámi zkonzultuje vybrané řešení a design, zaměří a do dvou pracovních dnů od zaměření máte finální cenu, kterou také reálně zaplatíte. Nejsme zastánci orientačních předběžných kalkulací, které neodpovídají realitě. Rovněž nehrajeme hry na fiktivní slevy a výprodeje skladů. Hrajeme férově. Zákazník je pro nás partner.

Jak dlouho trvá proces od objednávky k montáži?

Doba od objednávky k montáži závisí na zvoleném řešení a sezóně (v rozmezí 4-8 týdnů). Běžně se pohybujeme kolem 6 týdnů, pokud nedojde k posunu termínů ze strany klienta nebo výpadku ve výrobě na straně dodavatele.

Účtujete si něco za zaměření?

Naše cenová filozofie spočívá v tom, že neuvádíme při poptávce nejlevnější „očesanou“ variantu žaluzií/rolet, ale preferujeme sdělení přesné finální ceny až po přesném zaměření, zhodnocení, zda vybraný typ půjde namontovat a po započtení příplatků za případný výběr nadstandardní barvy. Svou prací a odborností jsme si jisti, za zaměření tedy nic neúčtujeme. Věříme, že profesionalita a zkušenost našich techniků vás přesvědčí, že VENKOVKY jsou dobrou volbou.

Jak venkovní stínění kombinovat s vnitřním stíněním a sítěmi?

Pokud si nejste jisti, jak nejlépe kombinovat jednotlivé prvky stínění, doporučujeme konzultaci našeho technika. Navštíví vás se vzorníky a navrhne vhodné řešení zastínění.

Jak se venkovní stínění ovládá?

Tuto problematiku podrobně vysvětlujeme zde.

Jaké jsou možné doplňky k venkovnímu stínění? Jaké výhody poskytují?

Jedná se o různá čidla (světelná, větrná apod.) a poskytují zejména ochranu před poškozením samotných žaluzií. Rovněž poskytnou ochranu např. elektroniky umístěné v blízkosti okna.

Poskytujete i doplňkové služby, či pouze dodáváte stínící techniku?

Poskytujeme konzultace a poradenství při výběru vhodného zastínění pro váš domov. Dále také konzultujeme možnosti přípravy pro žaluzie a rolety již ve fázi stavby, a to jak investorům, tak jim vybraným subdodavatelům z oblasti elektro. Poskytujeme také parní čištění stínící techniky a venkovního stínění.

 

Odpovědi na mnoho otázek získáte i na těchto stránkách:

VENKOVNÍ ŽALUZIE

Když chcete, vykouzlí vám dokonalé zatemnění a soukromí. V horizontální poloze propouští do místnosti osvěžující vánek.

Ukažte mi více…

VENKOVNÍ ROLETY

Jasná volba pro toho, kdo požaduje tmu, co by se dala krájet. Umí také skvěle odhlučnit a v zimě vám sníží náklady na vytápění.

Ukažte mi více…

VENKOVNÍ MARKÝZY

Chcete si užít léto ve stínu s knížkou na čerstvém vzduchu? Venkovní markýzy jsou vhodnou volbou k zastínění teras, balkonů a lodžií.

Ukažte mi více…

VNITŘNÍ STÍNĚNÍ

Ne každému oknu je souzeno venkovní stínění. Když to fyzikální zákony nedovolí, pomůžeme si klasikou, která navíc krásně zútulní interiér.

Ukažte mi více…