Typy venkovních žaluzií

 

Žaluzie 50/ext50

Tyto venkovní žaluzie mají šířku lamel 5 cm a koncepčně pocházejí z vnitřní žaluzie. Vhodné jsou například pro zastínění zimních zahrad a škol. U této žaluzie je možný pouze manuální typ ovládání. Výhodou naopak může být její malá konstrukční hloubka. Vejde se např. do zúžených špalet u oken vybavených mřížemi apod. Další její nespornou výhodou je nízká cena. Tento typ je a bude stále v prodeji, nicméně vývoj šel již mílovými kroky kupředu. My doporučujeme tento model použít pouze na doporučení technika v případech, kde není jiná možnost.

Žaluzie F60/80

Tato venkovní žaluzie je prvním typem VENKOVKY s tzv. céčkovou lamelou 8 cm širokou a je již opatřena vodícími lištami z hliníku. Další velkou výhodou je nízká hlučnost provozu. Tento typ venkovních žaluzií vyniká nejnižší možnou výškou složeného nábalu ve vytaženém stavu, a proto ubírá nejméně světlosti interiéru. Je vhodná zvláště pro dodatečnou montáž bez předchozích příprav.

Žaluzie C80/C60

Dlouhá léta považován za nejdokonalejší typ předokenních žaluzií. Má zaoblené hrany, což dodává lamelám asi nejvyšší odolnost vůči větru. Tento typ lamel umožňuje překlápění, a je možné tak vpustit světlo do místnosti i ve staženém stavu. Je často volena zákazníky pro svůj poměr cena/výkon. Uplatnění nachází díky své menší montážní šířce i v podomítkových provedeních.

Žaluzie Z70/90

Zetkové lamely neubírají tolik světelné výšky a vynikají velmi tichým provozem. Z uvedených typů umožňují nejlepší zatemnění při plném zatažení. V současnosti se jedná o nejprodávanější modelovu řadu, která v sobě snoubí nejen moderní vzhled, ale i desítky let vývoje a inovací. Tato lamela je vhodná i pro užší typy oken. Je možné ji vyrobit již v šířce 435 mm.

Žaluzie N

Na první pohled stejné lamely, jako Z90, ale za srovnatelnou cenu s daleko nižším nábalem ve vytaženém stavu.

 

 

VENKOVNÍ ŽALUZIE

Když chcete, vykouzlí vám dokonalé zatemnění a soukromí. V horizontální poloze propouští do místnosti osvěžující vánek.

Ukažte mi více…

VENKOVNÍ ROLETY

Jasná volba pro toho, kdo požaduje tmu, co by se dala krájet. Umí také skvěle odhlučnit a v zimě vám sníží náklady na vytápění.

Ukažte mi více…

VENKOVNÍ MARKÝZY

Chcete si užít léto ve stínu s knížkou na čerstvém vzduchu? Venkovní markýzy jsou vhodnou volbou k zastínění teras, balkonů a lodžií.

Ukažte mi více…

VNITŘNÍ STÍNĚNÍ

Ne každému oknu je souzeno venkovní stínění. Když to fyzikální zákony nedovolí, pomůžeme si klasikou, která navíc krásně zútulní interiér.

Ukažte mi více…